Google AdWords DanışmanlığıGoogle Adwords, Google’ın ilk ve an itibariyle hala da en büyük gelir sağladığı satış kanalıdır. Bu noktadan baktığımızda dünyadaki en büyük yayıncıdır da. Şirketlerin reklamlarını kendi sitesinde yayımlamaktadır.
Reklamverenler için Google Adwords ise, firmalarının bilinirliğini ve gelirlerini arttırmak için kullandıkları en önemli Dijital Pazarlama kanallarından biridir.

Google Adwords’ün reklamverenler için temel yararları şunlardır:

  • Hedefli reklamcılık yapmak
  • Sadece reklamınıza tıklandığında maliyet oluşması
  • Bütçe & tıklama başına maliyeti planlayabilmek
  • Adwords panelinden harcama ve gelirlerinizi detaylı ve güncel takip edebilmek
  • Panelde incelenebilecek onlarca önemli parametre sayesinde performans analizi yapabilmek

Bize Ulaşın


Hedefli Reklamcılık Yapmak
Google Adwords’ün en önemli noktası, potansiyel müşterinizi, müşteriniz olmayı düşündüğü anda bulabilmeyi sağlamanızdır. Çünkü Adwords’de, Google’da yapılan aramaları hedeflersiniz. Örneğin bir e-ticaret firmanız Led TV satıyorsa, “LG 42UB820V fiyatları” kelimesine reklam verebilirsiniz. Böylece de direkt olarak ürününüzle ilgilendiği belli olan aramaları yapacak kitleye reklamlarınızı ulaştırabilirsiniz.

Sadece Reklamınıza Tıklandığında Maliyet Oluşması
Reklamınıza tıklanmadığı zamanlarda, sadece görünmesi üzerinden Google’a para ödemezsiniz. Yani para ödemeniz için potansiyel müşterinizin reklamınıza tıklayarak sitenize gelmesi gerekir. Bu da sizin, reklamınızı CPM modelinde olduğu gibi görüp görmediği, ilgilenip ilgilenmediği belli olmayan bir kişi için para ödemenizi engelleyen bir sistemdir.

Bütçe & Tıklama Başına Maliyeti Planlayabilmek
Reklamverenlerin en önemli sorunlarından bir tanesi de bütçe aşımı ve gereksiz yükseklikte maliyet ödemektir. Adwords’de bir kelimenin tıklaması başına ödemek istediğiniz maksimum tutarı siz girersiniz. Yani ayakkabı satan bir firma için “kırmızı topuklu ayakkabı” kelimesine reklam verdiğinde, yanına maksimum tıklama başına maliyet olarak 50 kuruş girerse, o reklama bir potansiyel müşteri tıkladığında ödeyeceğiniz en yüksek miktar 50 kuruş olacaktır.
Bunun dışında bir gün içerisinde 10 TL’den fazla harcamak istemiyorsanız da o zaman kampanyalarınızın bütçesini 10 TL’yle sınırlı tuttuğunuzda o zaman da günlük bütçenizin 10 TL’yi aşmayacağını güvence altına almış olursunuz.
Bu iki özellik sizlere hesabınızı yapabilmenizi, sürpriz faturalarla karşılaşmamanızı sağlar.

Adwords Panelinden Harcama ve Gelirlerinizi Detaylı ve Güncel Takip Edebilmek
Adwords paneli sayesinde, merak ettiğiniz her an, harcamalarınızı ve gelirlerinizi detaylı ve güncel bir şekilde takip edebilirsiniz. Hangi kampanyanız, hangi anahtar kelimeleriniz ne kadar para harcamış, ne kadar gelir getirmiş rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu da size harcama ve gelirleriniz üzerinde çok önemli bir hakimiyet sağlar.

Panelde İncelenebilecek Onlarca Önemli Parametre Sayesinde Performans Analizi Yapabilmek
Adwords, online reklamcılık sektöründe karşılaşabileceğiniz en kapsamlı paneli sizlere sunar. Bu panelde “gelir”, “gider”, “yatırım getirisi” gibi temel parametreler bulunduğu gibi, “bütçe yetersizliğinden dolayı gösterim kaybı oranı”, “tıklama destekli dönüşüm değeri” gibi çok detaylı parametreleri de bulabilirsiniz. Bu değerli parametreler sayesinde detaylı analizler yapabilir, kampanyalarınızın performansını sayısal verileri kullanarak optimize etmeyi başarabilirsiniz.Adınız ve Soyadınız


E-Posta


GSM


İlgilendiğiniz Hizmet


Mesajınız

İletişim

İnternetin gücünü bizimle birlikte görmek isterseniz, tanışalım. Size, eşsiz performans pazarlaması çözümlerimizi anlatalım.

  • info@boosmart.com
  • 0850 840 9 266
  • Esentepe Mah. Kore Şehitleri Cad. Cesur Apt. No:30/3 Şişli / İSTANBUL