Facebook Reklamları Optimizasyonu

Facebook’un farklı reklam modelleri üzerinde yapılacak optimizasyonlarla performansınızı artırın.

Facebook Reklamları Optimizasyonu

Facebook reklamlarının yapısı Google Ads kampanyalarının yapısından farklıdır. Zira iki platform arasında kampanya ve reklam seti mantığı mevcuttur. Facebook’ta reklam setlerine bütçe verilebiliyorken, Google Ads reklamlarında kampanyalara bütçe verilmektedir.

Facebook Reklamları Optimizasyon Stratejileri

Facebook reklamlarında, planlanan kampanya türüne göre çeşitli optimizasyonların yapılması gerekir. Başlıca optimizasyon türleri aşağıdaki gibidir;

Cinsiyet: Kadın ve erkeklerin performansına göre yeni reklam setleri oluşturmak üzere kurulan optimizasyon modeli,

Network: Reklamların gösterildiği ağa göre yeni reklam setleri oluşturmak üzere kurulan Facebook reklamları optimizasyonu modeli,

Mobil cihazlar: Apple ürünleri ve Android cihazlar için Facebook reklamlarınızda farklı birer reklam açıp açmayacağınıza karar verebilirsiniz.

A / B testleri: Aynı anda birden fazla görseli eş zamanlı olarak kampanyalarınızda reklam olarak göstererek görsellerin performansına göre Facebook reklam stratejinizde hangi görsel ile ilerleyeceğinize karar verebilirsiniz.

Saat: Özellikle reklamlarınızın dönüşüm rakamlarına veya yatırımın geri dönüş rakamlarına bakarak örneğin gece saatlerinde reklam göstermeme kararı alabilirsiniz.

Boosmart Dijital Pazarlama Ajansı olarak yukarıdaki Facebook Reklam Optimizasyonu konusunda bütün bilgiler ve daha fazlasıyla markalara profesyonel düzeyde hizmet vermekteyiz.

Siz de Facebook reklamlarınızın performansını iyileştirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin, sizin için neler yapabileceğimize birlikte karar verelim.