Facebook Reklamları

Facebook'un detaylı hedeflemeleri ve reklam modelleriyle yeni müşteriler kazanın.

Yeni bir Facebook profili açtınız ve Facebook sizden bazı bilgiler istiyor. Doğum tarihiniz, doğum yeriniz, mezun olduğunuz üniversite, kız kardeşiniz var mı, çalıştığınız firmanın ismi, mesleğiniz gibi onlarca demografik bilgileri profil bilgilerinize ekliyorsunuz. Facebook’u kullanmaya başladınız ve üzerinden 6 ay geçtikten sonra yaklaşık 30’a yakın Facebook sayfasını beğendiğinizi varsayalım. Böylece Facebook’ta içerik üreten çeşitli sayfalarının içerikleriyle etkileşime giriyorsunuz. Örneğin bir paylaşımı beğeniyor, paylaşıyor altına yorumlarda bulunuyorsunuz. En yakın arkadaşınızın bir bebeği olmuş ve bu paylaşımın altında yorumlarda bulunuyorsunuz.

İşte bu ve bunun benzeri ayak izleri ile Facebook reklamlarında demografi, davranışsal ve ilgi alanlarına göre kullanıcılara reklam vermek mümkün hale geliyor.

Facebook reklamlarından performans alabilmeniz için en önemli kriterlerden biri hedefleyeceğiniz kitlenin Facebook reklam tiplerinin izin verdiği hedefleme kriterleri ile dijital ayak izlerini tarif edebilmektir. Örneğin, ulaşmak istediğiniz hedef kitle gelir düzeyi yüksek, ailesiyle dışarıda sosyal vakit geçirmeyi seven ve lüks tüketime sıcak bakan bir kitle ise, Facebook reklamlarında “boat show” ilgi alanına sahip, aynı zamanda ilgili Facebook kriterlerine göre %10 en üst düzey gelir düzeyinde bulunan, evli, iOS 11 ve yukarısı veya Android 7.0 ve yukarısı bir işletim sistemini kullanan bir kitleye ulaşmak akıllıca olabilir.

Siz de Facebook Reklamları’nın ihtiyacınıza uygun olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçin ve sizin için neler yapabileceğimize birlikte karar verelim.