Adım Adım

Adım Adım markamızla dijital pazarlamada elde ettiğimiz başarı ve öyküsü.

adimadim.com Hakkında

Adım adım, 0-4 yaş arasındaki çocuklar ve ebeveynleri için hazırlanmış aylık eğitim setlerini paketler halinde üyelik modeliyle satan sistemdir. Adımadım eğitim setleri sayesinde çocuklar sosyal becerilerini, motor becerilerini ve problem çözme yeteneklerini geliştiriyor.  Halihazırda bulunan abonelerin verilerinin analiz edilmesi, pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi, Google Adwords ve diğer hesaplarının yönetilmesi gibi konularda Boosmart ile ortaklık içerisindedir.

İnovasyon

Arama ağı reklamcılığında en önemli kısım anahtar kelime araştırması olarak öne çıkıyor. Geliştirmiş olduğumuz teknolojiler sayesinde bu süreci oldukça sağlıklı hale getiriyoruz. Anahtar kelime araştırma sürecinde kullanıcıların arama alışkanlıklarının yanı sıra planlanan dönüşümü en iyi destekleyecek kelimelere bütçeyi ayırmak en büyük uğraşımız. Annelerin arama alışkanlıklarını anlayabilmek için ilk doğumdan 4 yaşına kadar çocuk gelişimiyle alakalı içerikler oluşturduk. Bu içeriklerin kullanıcıların karşısına hangi organik aramalarda çıktığını ölçümlemek için Search Console API kullanarak oluşturduğumuz aracımız organikle anahtar kelime planlayıcısı verilerini harmanlamamıza yardımcı oluyor.

Kampanya kurulum sürecinde oluşturduğumuz otomatize sistem kampanya sürecinde sürekli verileri takip ediyor. Belirlediğimiz dönüşüm oranının altında kalan kelimeler otomatik olarak negatif anahtar kelimelere eklenmesi için hesap yöneticisine öneriliyor. Bu sayede bütçemizi en verimli şekilde kullanabiliyoruz

Sürekli analize dayanan süreçlerimizi optimize etmek için A/B testleri gerçekleştiriyor ve bu süreci tamamen otomatize etmek için Adwords Scriptlerini kullanıyoruz. Scriptler sayesinde yaptığımız testin karar mekanizması tamamen veriler oluyor ve otomatik olarak en çok dönüşüm getiren kelime seçiliyor.

Reklam eklentilerini sürekli güncelleyerek dönüşümü en çok tetikleyenlerini genel olarak kampanyalara yaydık. Aynı zamanda bu verileri en iyi değerlendirebilmek için kullanıcılarımızı siteye yerleştirdiğimiz eventlerle takip ettik. Basit metrikler yerine sayfadaki aşağı kaydırma (scroll) oranıyla ve hesaplama araçlarındaki butonlarıyla kullanıcıların alakalı düzeyini segmente ederek yeniden pazarlama verileri oluşturduk.

Eğitim setleri 9. Aydan sonra başlıyor. Buna rağmen blog sayfalarımızda 1. aydan itibaren gelişimi anlatan makalelere yer verdik. Bunun sebebi aylık olarak ayrı ayrı oluşturduğumuz yeniden pazarlama listelerinden 1. ay içeriğini okuyan kullanıcılara potansiyel müşteri olabilecekleri 8 ay sonrasına yeniden pazarlama kampanyası yapmak için verileri sakladık.

Aynı zamanda kalite puanlarımızı arttırabilmek için on-page önerileri tüm sayfalar için otomatikleştiren araçlar hazırladık. Bu sayede müşterilerimize otomatik olarak iniş sayfası (landing page) testleri yollayarak mümkün olan en yüksek kalite puanlarını yakalamak için öneriler sunduk.

Teknoloji

Reklamlarımızın en verimli şekilde çalışması için final url kontrolörü aracımızla anlık olarak ortaklarımızın sitelerini takip ediyoruz. Herhangi bir sorunda reklamları otomatik olarak sistemimiz durduruyor ve iş ortağımızla beraber hesap yöneticimize SMS ve Eposta aracılığıyla ulaşıyoruz.